Doruk Sanat HAKKIMIZDA

Geçmişten günümüze uzanan Kütahya'nın nadide çini ve seramiklerinin eşsiz güzelliği Doruk Sanat Evi ile karşınızda. Bir zamanlar saraylarda ve konaklarda ancak bulunabilen ürünler, artık her isteyenin sofralarını ve duvarlarını süsleyebilmektedir.

Çini insana benzer, insan çiniye. İtinayla seçilen beyaz toprak, kirlerinden arındırılarak önce bir ustanın ellerinde emekle yoğrulur, şekillenir, ardından sanatkarın hünerli elleriyle çizgileri çekilir. Her safhasında çile, her safhasında emek vardır. Ardından değerli taşların renkleri çinide tezahür eder. Sonra da sırlı bir işlemden geçer, bu esnada sanki ham toprak gibi gözükür ama işin sırrı ancak piştiğinde ortaya çıkmaktadır. Bu arada dayanamayıp çatlayanlar ayıklanır, geriye ise en zarif, en sanatlı, en güzel örnekler kalır...

Kültür mirasımızdan gelen geleneksel çizim ve motiflerin yanında modern esintiler de taşıyan ürünlerimiz, Kütahya ve Türkiye'nin öne çıkan değerleri arasındadır. Yüzlerce yılın birikimi, eşsiz eserlerde ortaya çıkmaktadır.

AÇIĞA ÇIKAN KURŞUN KADMİYUM ANALİZ SERTİFİKASI
Card image cap
AÇIĞA ÇIKAN KURŞUN KADMİYUM ANALİZ SERTİFİKASI
Card image cap